Integracja React Fast Refresh z Next.js
Next.js jest specjalnym, minimalistycznym frameworkiem. Wykorzystuje takie biblioteki jak React, webpack oraz Babel. Pozwala w łatwy sposób tworzyć aplikację React posiadającą obsługę renderowania po stronie serwera. Next.js posiada własny serwer w Node.js, który renderuje żądaną stronę. Najpierw pobiera odpowiednie dane z API, a potem generuje jej kod HTML i zwraca do naszej przeglądarki. Dzięki temu wyszukiwarki mogą bez problemu indeksować aplikacje — po wejściu w kod źródłowy strony widać od razu jej całą zawartość.
Fast Refresh — Szybkie odświeżanie
Ostatnio współautor Next.js opublikował na swoim Twitterze informację o wprowadzeniu nowej opcji. Mowa o pełnej integracji React Fast Refresh z Next.js, która na razie jest w fazie eksperymentu, ale wkrótce może stać się stałym elementem frameworka.
React Fast Refresh fully integrated with Next.js soon 🚀
Amazing work by @timer150, @wSokra, and @dan_abramov
See the early demo below 🍿 pic.twitter.com/7X42wVIALk
— Tim (@timneutkens) April 19, 2020
React Fast Refresh jest reimplementacją Hot Reloading przy pełnym wsparciu React. Większość implementacji jest niezależna od platformy, ale pierwotnie opcja ta była dostarczana React Native. Fast Refresh (szybkie odświeżanie) składa się z kilku elementów współpracujących ze sobą — mechanizmu wymiany modułu “na gorąco”, modułu renderującego React 16.9.0+, punktu wejścia react-refresh/runtime, a także z wtyczki Babel (react-refresh/babel).
Next.js w wersji 9.3
W zeszłym miesiącu pojawiła się nowa wersja tego frameworka, o której pisaliśmy na blogu. Dołączono obsługę SSG — statycznego generowania wityn nowej generacji, a także wbudowano obsługę Sass dla globalnych arkuszy stylów. Pliki “.scss” mogą być teraz importowane bezpośrednio jako arkusze stylów. Korzystając z “.module.scss”, CSS o zasięgu lokalnym może być importowany i używany w dowolnym miejscu aplikacji. Dzięki zaawansowanym optymalizacjom środowisko wykonawcze dla wszystkich aplikacji Next.js jest teraz mniejsze. Zmieniono także w trybie podglądu wyświetlane wersje — Next.js omija teraz statycznie generowane strony, aby wyświetlać wersje robocze z CMS.
Źródła: