Microsoft Visual Studio Code — wydanie 1.44
Visual Studio Code, jako w pełni funkcjonalny, rozszerzalny edytor kodu open source, został jednym z najpopularniejszych narzędzi programistycznych.

Zbudowany przy użyciu wieloplatformowego frameworka GitHub, dostępny dla systemów Windows, MacOS czy Linux. Obsługuje wiele języków programowania i frameworków, tj. C, C++, C#, jak również nowoczesne języki — Rust, Go czy Node.js.
Luki w zabezpieczeniach
Nowa wersja z marca 2020 (opublikowana w kwietniu) zawiera wiele aktualizacji. Jedną z istotniejszych jest skanowanie podczas pisania pakietów JavaScript z NPM w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach.
Rozszerzenie to jest używane jako skaner bezpieczeństwa. Dostarczają informację zwrotną jako kod programisty. Obecnie 80–90% kodu jest uzależnione od pakietów open source. Narzędzie Snyk Vuln Cost znajduje także luki w pakietach JS ze znanych sieci CDN, skanując pliki HTML w projektach.
Użytkownicy mogą nabyć rozszerzenie przez Visual Studio Marketplace, przez połączenie Vuln Cost z kontem Snyk, zyskując dodatkowe możliwości, tj. przegląd problemów bezpieczeństwa w projekcie czy porady dotyczące naprawy.
Widok osi czasu
Inną przeprowadzoną aktualizacją jest widok osi czasu. Umożliwia to przede wszystkim kontrolę zdarzeń szeregów czasowych, historię zatwierdzeń Git z poziomu VS Code. Widok osi czasu automatycznie aktualizuje się, pokazuje domyślnie oś czasu aktywnego edytora.
Pakiet rozszerzeń Visual Studio Code
Poprawiono również wyświetlanie pakietu rozszerzeń. W widoku rozszerzeń pojawił się znak liczbowy pokazujący ich liczbę zawartych w pakiecie.
Inne aktualizacje — ukryte pliki i samouczki
Jeśli plik jest ukryty, eksplorator plików może go wyświetlić razem z łańcuchem nadrzędnym (jeżeli jest otwarty i widoczny w edytorze). Nową aktualizację rozszerzono także o dwa nowe samouczki w języku Python oraz udostępniono samouczek „Korzystanie z C++ na Linux”.
Jakie są plany rozwoju Visual Studio Code?
W fazie rozwoju są również funkcje wyglądu. W obecnej wersji dodano synchronizowanie tylko fragmentów użytkownika oraz więcej stanu jego interfejsu. Obsługa globalnych fragmentów jest kolejnym etapem pracy nad programem. Przede wszystkim obecnie synchronizuje się następujący stan interfejsu użytkownika:
- Język wyświetlania
- Ostatnio używane polecenia
- Wpisy paska aktywności
- Układ widoku i widoczność
- Powiadomienia „Nie pokazuj ponownie”
- Wpisy w panelu
Trwają także prace nad rozszerzeniem zdalnego programowania. Umożliwią one użycie komputera zdalnego lub podsystemu Windows dla systemu Linux jako w pełni funkcjonalnego środowiska programistycznego.
Źródło: