TypeScript 3.9 rc – niższe czasy kompilacji pakietów
Kolejna wersja supersetu TypeScript 3.9 rc stworzonej przez Microsoft została przeniesiona do etapu kandydującego do wydania. Na początku kwietnia pojawiła się wersja beta. Zajmuje się ona przede wszystkim niskimi prędkościami edycji i kompilacji związanej z pakietami.
Czas kompilacji
W nowej wersji Microsoft skupił się na poprawkach, wersja 3.9 podkreśla wydajność i stabilność. Poprawki są odpowiedzią na zgłaszane problemy z wydajnością pakietów, takich jak interfejs użytkownika i komponenty w stylu. Operacje żądań ściągnięcia — użycie obiektów zamiast zamknięć dla maperów stylu czy optymalizacja odroczonych odniesień typów- spowodowały skrócenie czasu kompilacji. W przypadku interfejsu użytkownika materiału jest to skrócenie o około 40%.
Wprowadzone poprawki
Zmiany dotknęły również funkcji zmiany nazw plików w scenariuszach edytora. Oprócz poprawek mających na celu zwiększenie prędkości TypeScript 3.9 ma wiele ulepszeń w innych obszarach. Wprowadzono komentarze //@ts-expect-error. Jeśli we wcześniejszym wierszu jest ten komentarz, TypeScript pominie zgłaszanie błędu. Jeśli jednak nie wystąpi błąd — program zgłosi, że komentarz nie był potrzebny.
Ulepszenia wprowadzono również w celu zachowania nowych linii, a także te dotyczące procesu wnioskowania. Chodzi o sytuacje, w których wystąpiły pewne regresje w poprzednich aktualizacjach deklaracji funkcji, m.in. Promise.all, a także Promise.race. Poprawki wprowadzono również przy brakujących wyrażeniach return. Dodano obsługę plików tsonfig.json w „stylu rozwiązania”.

Podczas automatycznego importu CommonJS w JavaScript, TypeScript automatycznie wykrywa teraz typy importów używanych do utrzymania spójności i czystości stylu pliku. Przełomową zmianą są także bardziej rygorystyczne kontrole skrzyżowań i właściwości.
Wersja ostateczna TypeScript 3.9 i dostępność
Dostęp do TypeScript 3.9 jako kandydata do wydania można uzyskać za pośrednictwem NuGet lub NPM, przez komendę npm install typcript @ rc. Oprócz poprawek błędów nie oczekuje się dalszych, większych zmian między obecnym wydaniem, a planowaną na 12 maja ostateczną wersją.
Źródło: