Współpraca Slack z Amazon Web Services
Amazon Web Services oferuje niezawodne, skalowalne i niedrogie usługi przetwarzania w chmurze. W trakcie pandemii koronawirusa Slack nie był w stanie zagrozić pozycji platformy Teams. Ostatnie kilka miesięcy pracy zdalnej spowodowało gwałtowny wzrost wykorzystania Microsoft Teams. Przykładowo, 31 marca platforma obsłużyła prawie 2,7 miliarda połączeń. Wzrost konkurencji ze strony Teams mocno odczuł Slack.
W związku z tym Slack ogłosił współpracę z Amazon Web Services (AWS). Głównym celem wieloletniej umowy jest dostarczenie rozwiązań dla lepszej współpracy pracowników w przedsiębiorstwach. Amazon Web Services jest już „preferowanym” dostawcą infrastruktury chmurowej Slacka, a obie firmy mają wspólnego rywala w produktach firmy Microsoft — odpowiednio z produktami Azure i Teams.
Infrastruktura Amazon Chime
Przede wszystkim Slack będzie przenosił swoje połączenia głosowe oraz wideo, wraz z funkcją udostępniania ekranu, do Amazon Chime. Jest to usługa komunikacyjna AWS, która pozwala użytkownikom na spotkania, nawiązywanie połączeń biznesowych czy czaty. W wyniku tej zmiany Slack usunie potrzebę prowadzenia własnej zunifikowanej i złożonej infrastruktury komunikacyjnej, zmniejszy koszty, co z pewnością zapewni wysokiej jakości wrażenia użytkowników.
Zarządzanie kluczami – integracja z Slack Enterprise Key Management (EKM)
Slack stara się być realnym wyborem dla klientów korporacyjnych, szukających większej kontroli i widoczności swoich danych w Slacku. Dąży do tego poprzez wykorzystanie usług bezpieczeństwa AWS, w tym usługę zarządzania kluczami AWS do dystrybucji i kontroli kluczy kryptograficznych,
Integracja z AWS Chatbot
AWS ChatBot jest usługą, która wykorzystuje interaktywnego agenta, aby pomóc zespołom programistycznym być na bieżąco. Sam Chatbot jest usługą dostępną od niedawna, pomimo tego już korzysta z niego wiele tysięcy zespołów na całym świecie. Za pomocą tego rozwiązania Amazon chce zapewnić dostęp do ponad 175 usług AWS. Ta współpraca pozwoli programistom ułatwić przepływ pracy, a także szybciej reagować na zdarzenia operacyjne czy alerty dla aplikacji działających na kontach AWS. Deweloperzy bez opuszczania Slacka będą mieć możliwość zarządzania wszystkimi usługa nu w chmurze.
Platforma AppFlow
Integracja Slacka z Amazon AppFlow pozwoli użytkownikom Slacka szybko przenosić dane między platformą a Simple Storage Service i Redshift. Przede wszystkim uprości to wiele zadań, między innymi analizę trendów w zaangażowaniu klientów na podstawie zgłoszeń pomocy technicznej. W najbliższych miesiącach AWS i Slack zwiększą współpracę, aby umożliwić transfer danych dwukierunkowo między wieloma kanałami Slack i usługami AWS w jednym przepływie.
Warunki współpracy Slack z Amazon Web Services
Ponadto Amazon zobowiązał się do wdrożenia Slacka „w całej organizacji” w ramach umowy partnerskiej. Celem jest uproszczenie sposobu, w jaki zespoły AWS komunikują się i współpracują ze sobą. AWS jest już zintegrowany z infrastrukturą wielu przedsiębiorstw na świecie, dlatego też doprowadziłoby to do łatwiejszego przejścia na Slack.
Podsumowując, przytoczmy słowa Stewarta Butterfield, CEO i współzałożyciela Slacka:
„Strategiczne partnerstwo z AWS pozwala obu firmom na skalowanie w celu zaspokojenia popytu i dostarczania naszym klientom ofert klasy korporacyjnej. Integrując usługi AWS z opartą na kanałach platformą komunikacyjną Slack, pomagamy zespołom w łatwym i płynnym zarządzaniu projektami infrastruktury chmurowej i uruchamianiu usług chmurowych bez opuszczania Slacka”
Źródła:
- https://press.aboutamazon.com/news-releases/news-release-details/aws-and-slack-join-forces-deliver-future-enterprise-workplace/
- https://www.neowin.net/news/slack-and-aws-join-hands-to-enhance-enterprise-workforce-collaboration
- https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/internet/slack-nawiazuje-wspolprace-z-amazonem-chce-lepiej-rywalizowac-z-microsoft-teams/q7ndp0h
- https://www.computerworld.com/article/3561571/slack-moves-video-and-voice-calls-to-aws.html